K&C ry - Forum
Yleinen alue => Yleinen keskustelu => Koskimelonta => Aiheen aloitti: Jarkko Hujanen - Syyskuu 02, 2008, 20:04:09 ip
-
Koski palaa tapahtumaan on jälleen lähdössä tukku seuralaisia. Vielä mahtuu mukaan. Itseasiassa retkimelojia on ilmoittautunut tässä vaiheessa ehkä yksi kappale :)
Retkimelojille ilmoittautumiset tämän ohjeen mukaan:
http://kc.fi/index.php/tapahtumia/details/23-koski-palaa
Muistakaa ilmoittautua jotta osataan varata kyydit/mökit.
Kyydit: Perjantaiaamuna on lähdössä ainakin kaksi autoa ja iltapäivällä neljän jälkeen mahdollisesti vielä Timo V.
Majoitus: Seuralle on varattu yksi mökki jonne vielä mahtuu lattiamajoituksella. Eli patja mukaan. Jos nyt tulee yleisöryntäys niin kysellään vielä toinen mökki.
Kuvia vuoden 2007 vastaavasta reissusta ja kisojen katselusta:
http://kc.fi/galleria/thumbnails.php?album=31
Taivalkoski on aivan ykköspaikka koskimelonnan harjoitteluun ja läpi virtaava Iijoki tarjoaa mainiot puitteet myös päiväretkille. Illaksikin on ohjelmaa Koski palaa tapahtuman myötä.
(https://keskustelu.kc.fi/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fkc.fi%2Fgalleria%2Falbums%2Fuserpics%2F10008%2Fnormal_127.JPG&hash=1763c84c671322049d865e038e1f2dc32130f6a6)
-
Retkimelojia lähdössä edelleen pyöreät nolla. Jos vielä huomenna päättää lähteä niin soitelkaa slalomisteille (esim Jennille) majapaikasta.
-
Jäi mainitsematta, että jos joku lähtee Taivalkoskelle retkeilemään, niin se on sitten omatoimimatka :)